Predstavnici Bosnia bank internešenela iz Sarajeva boravili su u Bugojnu i privrednicima s područja gornjevrbaske regije ,načelniku općine i njegovim saradnicima prezentirali osnovnu misiju i poslovanje banke u našoj zemlji proteklih godina.
Ovaj skup iskorišten je i za upoznavanje sa Trećom Regionalnom investicijskom konferencijom «Sarajevo biznis forum» , koji će se od 16. do 18.maja ove godine održavati u glavnom gradu naše zemlje.Na pomenutom sastanku pojašnjeni su učesnicima osnovni putevi apliciranja projekata stranim investitorima posredstvom BBI banke u Bosni i Hercegovini .
Načelnik bugojanske Općine Hasan Ajkunić bio je zadovoljan ovim prvim kontaktom sa BBI bankom i prezentiranim mogućnostima oko finansiranja nekih kapitalnih i značajnih projekata za općinu Bugojno . Pozvao je i ostale banke da svoje poslovanje i mogućnosti kreditiranja približe privrednicima, organizacijama i drugim eventualnim korisnicima njihovih kreditnih sredstava u Bugojnu.
Predstavnici BBI tima iz Sarajeva istakli su kako su realizirani projekti do sada bili u iznosima ne manjim od 100.000 KM.Najavljen je i start radionica istih aktera za početak marta ove godine.
ENI news