Kraljevi slavili u Mostaru

Kraljevi su golovima Zebe i Jovanovića savladali Zrinjski sa 2:0 u okviru 22. kola BH Telecom premijer lige BiH.

• subota, 18 Mart 2017 22:35
  • veličina slova smanji velićinu slova smanji velićinu slova povećaj slova povećaj slova

Ovim trijumfom Kraljevi su napravili veliki korak ka opstanku u društvu najboljih s obzirom da u Ligu za opstanak ulaze sa 8 odnosno 10 bodova prednosti u odnosu na Čelik i Olimpic. Pobjeda je još značajnija kada se uzme u obzir da su Kraljevi u Mostaru igrali bez četvorice standardnih igrača.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova iako je Zrinjski dva puta prijetio – prvo Petrak koji je šutirao preko gola iz neposredne blizine a potom je nadomak pogotku bio i Ognjen Todorović, ali ni on nije imao više sreće.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Jakupović koji je izašao sam pred vratara Zrinjskog koji brani njegov šut.

Na samom otvaranju drugog poluvremena brz napad Jajčana u gol je pretovrio Emir Zeba i tako najavio veliko iznenađenje. Pola sata prije kraja sudija Gigović dosuđuje penal  za Zrinjski no šut Saše Kajkuta brani odlični Nevres Fejzić.

Deset minuta kasnije Kraljevi su poveli s 0:2. Ivan Tankuljić je u svom debitantskom nastupu odlično prošao po lijevoj strani gdje ga ruši Jakovljević i ovaj put Gigović pokazuje na penal. Siguran izvođač bio je Stanoje Jovanović.