Metalleghe BSI - Čelik 0:0

U  susretu 3. kola Lige za opstanak danas su Metalleghe BSI i Čelik u Banja Luci odigrali meč koji je završen sa rezultatom 0:0.

• nedjelja, 09 April 2017 22:37
  • veličina slova smanji velićinu slova smanji velićinu slova povećaj slova povećaj slova

Tako je i nakon ovog kola prednost Kraljeva u odnosu na Zeničane ostala pet bodova.

Prvi dio meča uglavnom se igrao na polovini gostiju koji su se postavili dosta defanzivno. Kraljevi su pokušali u tri navrata sa distance ugroziti gol Dujkovića ali su šutevi Vidovića, Jakupovića i Beganovića bili nedovoljno precizni.

U drugom dijelu tek u 53. minuti prvi kakav takav pokušaj Čelika ali lopta nakon šuta Salčinovića završava visoko iznad Fejzićevog gola. U posljednjih 20-ak minuta Kraljevi su izvršili pritisak na gol Čelika, ali pokušaji nakon ubačaja iz kornera nisu rezultirali nikakvim ozbiljnijim prilikama.

Nakon ovog kola Metalleghe BSI je na desetom mjestu sa 23 boda. Čelik je i dalje na 11. poziciji sa pet bodova manje od ekipe iz Jajca.

U idućem kolu Kraljevi će gostovati u Širokom Bijegu a Čelik Olimpicu.