Sloga lider Prve lige FBiH

Ibrahimović:Zasluženo smo pobijedili Rudar

• ponedjeljak, 16 Oktobar 2017 14:37
  • veličina slova smanji velićinu slova smanji velićinu slova povećaj slova povećaj slova

U jednom od derbija 11. kola prve lige FBiH U Siminom Hanu odigran je meč, a u kome je ekipa Sloge ugostila momčad Rudara iz Kaknja..U sjajnoj atmosferi,po prekrasnom vremenu i na idealnom travnjaku, ekipa „topnika“ iz Siminog Hana sasvim zasluženo slavila je novu pobjedu rezultatom 3:0 i zasjela na čelu tablice sa 25 osvojenih bodova i gol razlikom od plus 19 (24:5).Cijeli tok meča domačin je bio  mnogo bolji u svim elementima igre,osim tri postignuta gola stvorili su još 2,3  velike prilike za zgoditak, i na kraju ostvarili čistu i zasluženu pobjedu.Sloga je krenula angažovano,napadački i u 29 minuti već je bilo 1:0 a pogodio je Nemanja Stjepanović.I drugo poluvrijeme Sloga je krenula bolje,silovitije i u 56 minuti bilo je 2:0 a pogodak je iz penala postigao Joco Stokić.Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim pogotkom Stjepanović u 67 minuti, kada je poslije dobre akcije Moranjkić,Vukmirović,Kojić, matirao nemočnog vratara gostiju Ratka Dujkovića. Kraj meča domači igrači dočekali su uzdignutih ruku, a njihovi vjerni navijači,ispratili su ih pravim ovacijama u svlačionicu.Kapiten ekipe,član mlade reprezentacije BiH, Mirel Ibrahimović po završetku meča rekao nam je :-U prekrasnoj atmosferi koju su stvorili naši navijači sproveli smo sve zamisli šefa Darka Vojvodića i sasvim zasluženo ostvarili veoma važnu pobjedu.Cijeli tok meča diktirali smo  tempo,igrali našu prepoznatljivu, napadačku igru i bili bolji od  našeg rivala.Ostvarili smo visok trijumf, a koji će nam sigurno biti dodatni motiv da i u narednim susretima,u finišu jesenjeg prvenstva, odigramo još bolje,kvalitetnije,borbenije,požrtvovanije.Koristim priliku da se u ime saigrača zahvalim našim vjernim navijačima koji su nas bodrili svih 90 minuta meča.